DKmed - gabinet lekarski Katowice

Pobierz Macromedia Flash Player aby odtworzyć plik multimedialny.


33% TANIEJ DLA KLUBOWICZÓW

Poradnik medyczny » CHOROBY UKŁADU NERWOWEGO I ICH LECZENIE

A A A

Zadaniem układu nerwowego jest nadzorowanie czynnościami narządów wewnętrznych żywego organizmu. Odpowiedzialny jest za: oddychanie, krążenie, trawienie, wydzielanie, wydalanie, temperaturę ciała, rozmnażanie. Reguluje on i łączy podstawowe czynności życiowe organizmu, oraz umożliwia mu kontakt ze światem zewnętrznym.
Autonomiczny układ nerwowy mieści się w ramach ośrodkowego układu nerwowego. Dzieli się na część ośrodkową (mózgowie i rdzeń kręgowy) oraz część obwodową - układ nerwów i zakończeń nerwowych.
Choroby układu nerwowego dotyczą schorzeń, które związane są z nieprawidłowym organicznym funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego i obwodowego układu nerwowego.
Układ nerwowy pełni w organizmie człowieka centralną, kontrolującą i nadzorującą rolę i jego choroby mogą i często maja tragiczny przebieg, od upośledzenia a nawet do zaniku kontroli nad organizmem. Dotyczy to przede wszystkim ostro przebiegających schorzeń mózgowia szczególnie zaś dotykających ośrodków kontrolujących podstawowe funkcje życiowe organizmu (krążenie i oddech), zlokalizowanych w pniu mózgu i komorze IV. Choroby układu nerwowego mają charakter pierwotny lub wtórny.
Pierwotne choroby dotyczą części ośrodkowej układu nerwowego i mogą to być urazy, guzy, udary mózgu, zapalenia mózgu oraz zespoły otępienie np. choroba Parkinsona, wady rozwojowe, neuroinfekcje.
Do chorób pierwotnych zaliczamy padaczkę, która cechuje się pojawianiem napadów padaczkowych. Napad padaczkowy jest wyrazem przejściowych zaburzeń czynności mózgu wskutek nadmiernych i gwałtownych wyładowań bioelektrycznych w komórkach nerwowych.
Do grupy chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego należy choroba Alzheimera. Typowymi objawami tej choroby są zaniki pamięci, postępujące otępienie, wybuchy złości, strachu, głęboka apatia, problemy w poruszaniu się i bezładne ruchy. Początki choroby są trudne do zauważenia przez otoczenie. W miarę upływu czasu pojawiają się różne zaburzenia zachowania i objawy związane z upośledzeniem czynności kory mózgowej.
Są też takie schorzenia neurologiczne, w których dochodzi jednocześnie do uszkodzeń części ośrodkowej i do zmian "na obwodzie". Tak się dzieje w chorobach demielinizacyjnych, np. w stwardnieniu rozsianym. W stwardnieniu rozsianym uszkadzone są osłonki nerwów, którymi przechodzą informacje z mózgu do innych narządów. Schorzenia układu nerwowego mogą mieć również charakter obwodowy. Zaliczamy tu wszelkiego rodzaju uszkodzenia nerwów, zapalenia nerwów, polineuropatie oraz zespoły korzeniowe np. rwa kulszowa. Choroby wtórne układu nerwowego to takie choroby, które występują jako powikłanie innego schorzenia, które początkowo znajduje się poza tym układem. Przykładem takiej choroby jest miażdżyca, w wyniku, której poprzez zawężenie światła w naczyniach krwionośnych następuje niedotlenienie komórek mózgowych. Cukrzyca jest również zaliczana do wtórnych chorób układu nerwowego. Jest chorobą metaboliczna, która poprzez niedocukrzenie może dramatycznie odbić się na funkcjonowaniu mózgu, a nawet wywołać głęboką śpiączkę. Cukrzyca nie tylko powoduje zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym, ale też prowadzi do trwałych uszkodzeń nerwów obwodowych.
Do schorzeń neurologicznych zaliczają się także rozmaite choroby mięśni (np. miastenia czy dystrofie mięśniowe), w których występują zaburzenia w zakresie transmisji nerwowo-mięśniowej. Poza lekarstwami przyjmowanymi według zaleceń lekarza prowadzącego ważna jest dieta oraz dodatki żywnościowe. Mogą one w znacznym stopniu zmniejszyć dolegliwości spowodowane chorobą, jak również przyczynić się do zmniejszenia rozwoju samej choroby.

Przy chorobach układu nerwowego zaleca się stosowanie preparatów takich jak:


TRIPLE POTENCY LECITHIN
skutecznie obniża poziom cholesterolu leczy ciężkie stany miażdżycy zapobiega skrzepom i zatorom, udrażnia układ krwionośny poprawia funkcje mózgu i układu nerwowego, poprawia pamięć - niezbędna w dużych ilościach przy wylewie, udarze, stwardnieniu rozsianym, chorobie Parkinsona i Alzheimera; odtłuszcza i wzmacnia mięsień sercowy oraz odtłuszcza wątrobę odtłuszcza skórę w łuszczycy i egzemie, sprzyja urodzie i włosów zapobiega zaćmie, poprawia wzrok, w cukrzycy chroni oczy zmniejsza wrażliwość na zmiany pogody, zmniejsza bóle stawów, pomaga szybko zwalczać kontuzje (przydatna sportowcom), poprawia pamięć i ma działanie lekko uspokajające, nadaje połysk włosom i zapobiega ich wypadaniu, obniża poziom cholesterolu, wzmacnia mięsień serca, zapobiega powstawaniu wzdęć, zmiękcza stolec,


KWAS OMEGA 3
zapobiega nowotworom (szczególnie rakowi płuc, kości i jelit) pomaga leczyć prostatę łagodzi bóle stawów i bóle stawowo-kostne chroni przed miażdżycą, chorobą wieńcową i żylakami obniża cholesterol i poziom trójglicerydów pomaga leczyć nadciśnienie tętnicze chroni przed udarami mózgu, łagodzi i leczy migreny; zapobiega zawałom i chorobom mięśnia sercowego chroni układ nerwowy (łagodzi i zapobiega stwardnieniu rozsianemu i chorobie Parkinsona) pomaga w nauce i koncentracji pomaga leczyć autyzm, ADHD, padaczkę, schizofrenie, chorobę Alzheimera i inne schorzenia, łagodzi alergie wziewną i astmę oraz choroby górnego układu oddechowego, przeciwdziała chorobom nerek, pomaga leczyć trądzik, łuszczycę i choroby dermatologiczne


OXY MAX
łagodzi dolegliwości w przebiegu chorób sercowo-naczyniowych np. niedokrwienna choroba i zawał serca, dusznica bolesna, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu, zapalenie żył; usprawnia przemianę materii w cukrzycy oraz podczas odchudzania; likwiduje zakwasy w  podagrze, pomaga zmniejszyć ból; zwiększa gojenie się trudnych do leczenia ran, szczególnie tych po oparzeniu i przetoki; eliminuje bakterie beztlenowe, Streptococcus, Staphylococcus, Salmonella,  E. Coli wspomaga leczenie chorób nowotworowych, a szczególnie płuc, krtani, przełyku; stosowany w chorobach układu oddechowego (astma, zapalenie i rak płuc, rozedma). Zwiększa zapotrzebowanie mózgu w tlen, poprawiając koncentrację i pamięć; wpływa na tlenową aktywność fizyczną, młodość, energię, wydolność organizmu;


PARA PROTEX
zwalcza grzybice i drożdżyce m.in.: pleśnica, grzybica stóp, wirusy takie jak: opryszczka, grypa, wirusowe zapalenie wątroby; choroby odzwierzęce: toksoplazmoza, toksokaroza; infekcje i zakażenia: prątki gruźlicy, róża, pałeczki Klebsiella scleromatis, Salmonella, Shigella , pałeczka okrężnicy(E-Coli),. pałeczka Helicobacter pylori, pałeczki czerwonki, wstrząs septyczny - sepsa (posocznica), gronkowce,  pneumokoki, meningokoki, trąd, kiła (syfilis), cholera i wiele innych, pasożyty (robaki) takie jak: tasiemce, owsiki, lamblie (Lumbricoides), glisty, obleńce, tęgoryjce, Histolytica Entameby (Ameboza, amebiaza, pełzakowica (czerwonka pełzakowa), Chlamydia (zapalenie spojówek lub narządów rodnych, zakażenie na pływalni, też jaglica, bielmo, astma); chroni wątrobę i usprawnia jej funkcję, pomocny w leczeniu biegunek i bólu brzucha (stany zapalne żołądka i jelit), skuteczny w zwalczaniu stanów zapalnych stawów, pomaga obniżać wysokie ciśnienie, przyśpiesza gojenie się ran, skutecznie leczy choroby skóry: czyraki, egzemy, trądzik (Akne) pomaga w walce z nadwagą ( wywołuje uczucie nasycenia)


POLINESIAN NONI
potrafi „naprawić” System Kontroli Podziałów Komórkowych Wspomaga leczenie w przypadku większości chorób szczególnie:  nowotwory, białaczka, cukrzyca typ I i II, choroby neurologiczne oraz mózgu, migrena (np. choroba Parkinsona), grzybica (drożdżaki, candida), choroby serca łącznie z regulacją ciśnienia tętniczego krwi, pomocny w miażdżycy, zapaleniu stawów, w alergii, astmie i gruźlicy, przy zaburzeniu trawienia (biegunki, zaparcia, wrzody żołądka, choroby jelit), łagodzi bóle menstrualne i inne. Ma korzystny wpływ na ogólne samopoczucie, działa antystresowy, poprawia nastrój Mega Protect 4Life
poprawia pamięć i ukrwienie mózgu, ma działanie przeciwmigrenowe, antydepresyjne, pomocny w leczeniu astmy i alergii, w chorobie Alzheimera, w chorobach serca i krążenia, w zaburzeniach wzroku, w przypadku szumu w uszach, podnosi niskie ciśnienie krwi, a wysokie obniża, pomocny w leczeniu wątroby, nerek, impotencji; zatrzymuje tworzenie się zakrzepów w naczyniach krwionośnych


NOPALIN
jest antyutleniaczem, reguluje poziom cukru we krwi, zmniejsza poziom cholesterolu i trójglicerydów
pomaga utrzymać właściwą masę ciała, reguluje funkcje przewodu pokarmowego, oczyszcza końcowy odcinek jelita grubego reguluje funkcje wątroby, uzupełnia dietę wegetariańską.


WITAMINA E
jest wiodącym antyoksydantem, działa korzystnie na problemy kardiologiczne (podana po zawale chroni mięsień sercowy przed dalszym uszkodzeniem, rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega powstawaniu skrzepom); chroni przed rakiem pęcherza ma znaczące działanie w przemianie białek, węglowodanów, tłuszczów, zwiększa odnowę komórek, zapobiega miażdżycy, powiększa zasoby witaminy A, dodatnio wpływa na układ nerwowy i wydolność seksualną, odmładza włosy i skórę.


OCEAN 21
odtruwa i oczyszcza wątrobę, jelito, nerki oraz mózg z metali ciężkich; poprawi morfologię krwi w anemii, białaczce, w chemioterapii, u osób osłabionych; reguluje równowagę kwasowo-zasadową organizmu; skuteczny w zakażeniach pasożytnicznych: w posocznicy (sepsa), pleśnica jamy ustnej, grzybica, gronkowiec złocisty E.Coli, salmonella, drożdżaki w pochwie, paciorkowce (angina, róża, zatoki), inne patogenne bakterie, wirusów - odtruwa z wytarzanych przez nie jadów;
wspomaga leczenie reumatyzmu, artretyzmu, prostaty, wspomaga rozpuszczanie tzw. piasku nerkowego i kamieni; zmniejsza stany zapalne jajników, szyjki macicy, wspomaga leczenie upławów, mięśniaków, endometriozy, torbieli (cysty), guzów, w zaburzeniach cyklu miesiączkowego, bólu oraz podczas klimakterium: leczy opóźnienie umysłowe i niedorozwój, epilepsja, autyzm, ADHD, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, Alzheimera i inne; stosowany w zespole przewlekłego zmęczenia, przeciw bólom głowy, mięśni, w fibromialgii, w chorobach metabolicznych: cukrzyca, podagra, odchudzanie, miażdżyca;
wspomaga leczenie niektórych form chorób nowotworowych, a szczególnie dotyczących anemii złośliwej, białaczki szpiku kostnego, chłoniaka, przewodu pokarmowego oraz układu moczowego;
likwiduje zakwasy, wpływa na tlenową aktywność fizyczną, przywraca energię i znacząco wpływa na polepszenie wydolności organizmu; opóźnia proces starzenia się organizmu, utrzymuje dobry stan zdrowia;


Powrót
Drukuj