DKmed - gabinet lekarski Katowice

Pobierz Macromedia Flash Player aby odtworzyć plik multimedialny.


33% TANIEJ DLA KLUBOWICZÓW

Poradnik medyczny » WSPOMAGANIE W PRZYPADKU CHORÓB NOWOTWORYCH

A A A

Jedną z najczęstszych, a zarazem najniebezpieczniejszymi chorobami dzisiejszego świata są nowotwory.
Nowotwór (łac. Neoplasma) jest to grupa chorób, w których komórki organizmu dzielą się w sposób niekontrolowany przez organizm, a nowo powstałe komórki nowotworowe nie różnicują się w typowe komórki. Powstałe komórki wcale lub niewłaściwie reagują na sygnały z organizmu – żyją swoim autonomicznym życiem, często sprzecznym z interesem całego organizmu.
Nowotwory można podzielić na nowotwór łagodny, nowotwór złośliwy oraz miejscowo złośliwy. Nowotwór niezłośliwy (łagodny) przyjmuje postać otorbionego guzka o budowie mało odbiegającej od obrazu tkanek prawidłowych. Powiększa się powoli uciskając sąsiadujące tkanki. Nie naciekają okolicznych i z reguły po usunięciu chirurgicznym nie odnawiają się, nie wykazują też skłonności do TWORZENIA  PRZERZUTÓW Najczęściej nie wywiera ogólnego szkodliwego wpływu na ustrój człowieka.
Przykładem nowotworu łagodnego jest tłuszczak, który zbudowany jest z tkanki tłuszczowej. Występuje w tkance podskórnej w postaci miękkich ruchomych guzków. Również mięśniak jest nowotworem niezłośliwym rozwijającym się najczęściej w trzonie macicy. Rozwija się z tkanki mięśniowej, głównie gładkiej. Kolejnym przykładem nowotworu łagodnego jest brodawczak, który występuje w układzie moczowym i krtani. Zbudowany jest z brodawkowatych wyrośli pokrytych nabłonkiem.
Nowotworem niezłośliwym jest również: gruczolak, chrzęstniak, kostniak i inne.
Nowotwór złośliwy (rak) jest jedną z najgroźniejszych chorób nękających ludzkość. W przeciwieństwie do nowotworu łagodnego nowotwór złośliwy nie posiada otoczki. Rozrasta się szybko i nacieka na sąsiadujące tkanki niszcząc je. Powstające nowe komórki nie są podobne do tych, jakie tworzą dany narząd. Komórki nowotworów złośliwych wnikają do naczyń krwionośnych i limfatycznych i przenoszą się do innych miejsc organizmu dając przerzuty. Często dają wznowy.
U mężczyzn najczęstszymi nowotworami złośliwymi są nowotwory: płuc, żołądka, jelita grubego, gruczołu krokowego, jamy ustnej i gardła. Natomiast u kobiet – piersi, szyjki macicy, jelita grubego, żołądka i płuc.
Możemy wyróżnić następujące nowotwory złośliwe: mięsak, potworniak, chłoniak oraz glejak.
Nowotwór miejscowo złośliwy to nowotwór półzłośliwy. Może wyróżniać się dużą masą tkankową, która uciska otoczenie, lub charakteryzuje się zdolnością naciekania i niszczenia otoczenia. Po zabiegach operacyjnych daje nawroty choroby, ale nie wykazuje skłonności do przerzutów na inne organy. Powstające nowe komórki nie są podobne do tych, z jakich zbudowany jest dany narząd tak jak w nowotworze złośliwym.
Na wczesnym etapie rozwoju nowotwór rzadko daje jakiekolwiek objawy, dopiero z biegiem czasu rośnie na tyle, że może zostać wykryty. Jeśli proces ten nie zostanie zatrzymany może powodować ból, ucisk nerwów, przenikać do naczyń krwionośnych powodując krwawienia, zaburzać funkcje narządów, a nawet całych układów.
Aby wzmocnić nasz system obronny w walce z nowotworami w naszej diecie powinny znaleźć się również takie preparaty jak:


SHARK AID
aktywizuje pracę komórek T i B, makrofagów hamujących rozwój komórek nowotworowych; wspomaga chemioterapię, naświetlenia, chroniąc organizm przed ubocznymi skutkami tych zabiegów; odżywia tkanki, naskórek, stawy, chrząstki i kości;
odbudowuje i wzmacnia system immunologiczny; pobudza właściwości obronne organizmu; działa aseptycznie i przeciwzapalnie;
stymuluje rozwój naczyń krwionośnych w zdrowych tkankach; hamuje w zainfekowanych i patologicznych tkankach procesy chorobowe.


OXY MAX
wspomaga leczenie chorób nowotworowych, a szczególnie płuc, krtani, przełyku;
łagodzi dolegliwości w przebiegu chorób sercowo-naczyniowych np. niedokrwienna choroba i zawał serca, dusznica bolesna, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu, zapalenie żył; usprawnia przemianę materii w cukrzycy oraz podczas odchudzania;
likwiduje zakwasy w  podagrze, pomaga zmniejszyć ból; zwiększa gojenie się trudnych do leczenia ran, szczególnie tych po oparzeniu i przetoki; eliminuje bakterie beztlenowe, Streptococcus, Staphylococcus, Salmonella, Coli; stosowany w chorobach układu oddechowego (astma, zapalenie i rak płuc, rozedma); zwiększa zapotrzebowanie mózgu w tlen, poprawiając koncentrację i pamięć; wpływa na tlenową aktywność fizyczną, młodość, energię, wydolność organizmu.


POLINESIAN NONI
potrafi „naprawić” System Kontroli Podziałów Komórkowych./ przywraca proces APOPTOZY- planowej śmierci komórek.
Wspomaga leczenie w przypadku  wielu chorób szczególnie: nowotwory, białaczka, cukrzyca typ I i II,
choroby neurologiczne oraz mózgu, migrena (np. choroba Parkinsona), grzybica (drożdżaki, candida), choroby serca łącznie z regulacją ciśnienia tętniczego krwi,  pomocny w miażdżycy, zapaleniu stawów, w alergii, astmie i gruźlicy, przy zaburzeniu trawienia (biegunki, zaparcia, wrzody żołądka, choroby jelit),
łagodzi bóle menstrualne i inne.
Ma korzystny wpływ na ogólne samopoczucie,:
działa antystresowo,
poprawia nastrój;


CULEVIT
przypadki kliniczne potwierdzają skuteczność w zwalczaniu białaczki; zatrzymuje wzrost guzów, których nie można usunąć chirurgicznie; stosowany jako uzupełnienie chemioterapii i terapii laserowej; stosowany przez dłuższy czas działa na nowotwory niezłośliwe (torbiele, mięśniaki).


GARLIC CAPS
hamuje rozwój guzów nowotworowych: żołądka i jelita grubego, hamuje rozwój nowotworu we wszystkich tkankach, także w sutku i wątrobie; w leczeniu chorób infekcyjnych, zakaźnych, przy przeziębieniach, kaszlu, bólach gardła, zapaleniu migdałów, krtani, jako środek wykrztuśny, napotny, w zapaleniu dziąseł oraz do walki z gronkowcem; w zatruciach przewodu pokarmowego wspomaga leczenie biegunek, nieżytu żołądka, jelit, w zapaleniu okrężnicy, przeciw robaczycy; stymuluje pocenie się, oczyszcza układ oddechowy, skórę, leczy zakażone rany, ropnie i czyraki; spowalnia procesy starzenia, zachowuje dobrą kondycję, poprawia funkcjonowanie mózgu w starszym wieku ochraniając neurony. Stymuluje powstawanie wypustek komórkowych nowych neuronów; kontroluje poziom cholesterolu we krwi; w leczeniu po zawale, rozpuszcza złogi blokujące przepływ krwi  w tętnicach; wpływa na wydzielanie serotoniny - hormonu dobrego nastroju i pamięci; działa uspokajająco ułatwia zasypianie; zawartość zielonej pietruszki wzmacnia działanie moczopędne, antyseptyczne na układ moczowy, (dezynfekuje), pobudza pracę nerek przy kamicy nerkowej, nieżycie dróg moczowych, w infekcyjnym zapaleniu pęcherza moczowego.


PRO – STATE POWER
ma działanie przeciwnowotworowe; polecany po zabiegach chirurgicznych na gruczole krokowym; łagodzi dolegliwości związane z zapaleniem lub łagodnym przerostem prostaty; łagodzi stany zapalne dróg moczowych, nerek, pęcherza moczowego; wpływa na potencję; polecany w zapaleniu gruczołu krokowego, zapobiega nie trzymaniu moczu, łagodzi bolesne oddawanie moczu, przeciwdziała zaburzeniom czynności układu moczowego; wskazany ma zapalenie cewki moczowej, pęcherza, zakażenie układu moczowego, kłębuszkowego zapalenia nerek; zmniejsza skutki zaburzeń hormonalnych; zalecany przy niedorozwoju narządów płciowych, zaniku jądra, impotencji.


OCEAN 21
wspomaga leczenie niektórych form chorób nowotworowych, a szczególnie dotyczących anemii złośliwej, białaczki szpiku kostnego, chłoniaka, przewodu pokarmowego oraz układu moczowego; zmniejsza stany zapalne jajników, szyjki macicy, wspomaga leczenie upławów, mięśniaków, endometriozy, torbieli (cysty), guzów, w zaburzeniach cyklu miesiączkowego, bólu oraz podczas klimakterium; odtruwa i oczyszcza wątrobę, jelito, nerki oraz mózg z metali ciężkich; poprawi morfologię krwi w anemii, białaczce, w chemioterapii, u osób osłabionych; reguluje równowagę kwasowo-zasadową organizmu; skuteczny w zakażeniach pasożytnicznych: w posocznicy (sepsa), pleśnica jamy ustnej, grzybica, gronkowiec złocisty E.coli, salmonella, drożdżaki w pochwie, paciorkowce (angina, róża , zatoki), inne patogenne bakterie, wirusów - odtruwa z wytarzanych przez nie jadów; wspomaga leczenie reumatyzmu, artretyzmu, prostaty, wspomaga rozpuszczanie tzw. piasku nerkowego i kamieni;
leczy opóźnienie umysłowe i niedorozwój, epilepsja, autyzm, ADHD, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, Alzheimera i inne; stosowany w zespole przewlekłego zmęczenia, przeciw bólom głowy, mięśni, w fibromialgii, w chorobach metabolicznych: cukrzyca, podagra, odchudzanie, miażdżyca; likwiduje zakwasy, wpływa na tlenową aktywność fizyczną, przywraca energię i znacząco wpływa na polepszenie wydolności organizmu; opóźnia proces starzenia się organizmu, utrzymuje dobry stan zdrowia.


ZENTCHONIC
działa przeciwnowotworowo, wzmacnia układ immunologiczny; wzmacnia organizm; obniża złą frakcje cholesterolu; obniża ciśnienie tętnicze, u pozostałych utrzymuje go w normie; zapobiega miażdżycy i jej powikłaniom; chroni miesień sercowy; obniża poziom cukru we krwi i reguluje go u pozostałych; zmniejsza otyłość, pozwala utrzymać prawidłowa wagę; działa przeciw parkinisonizmowy i chorobie Alzheimera; stosowany w chorobach psychicznych, autyzmie, padaczce, schizofrenii;
działa przeciwdepresyjnie, przeciwlękowo; działa przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, skuteczny w leczeniu grzybicy; ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne; zapobiega chorobom oczu, jaskrze, zaćmie; zapobiega starzeniu się.


VIT C
chroni organizm przed zmianami nowotworowymi, a więc rakiem żołądka, jamy ustnej, przełyku, płuc, wątroby, szyjki macicy i odbytu. Usuwa, jak już wspomnieliśmy, wolne rodniki, które mogłyby spowodować uszkodzenia komórek, ich błon komórkowych, a nawet DNA; współdziała w biosyntezie kolagenu, przyspiesza proces gojenia się ran i zrastania kości;
hamuje powstawanie w żołądku rakotwórczych nitrozoamin: wpływa na wytwarzanie i zachowywanie kolagenu, z którego jest produkowana tkanka łączna; podnosi odporność organizmu na choroby, szczególnie w okresach przeciążenia fizyczne;
skraca czas trwania zaziębienia czy zakażenia; aktywizuje nasz system immunologiczny, czyli pobudza wzrost i sprawność komórek odpornościowych; zapewnia sprawne funkcjonowanie układu krwionośnego, a co za tym idzie - serca jest znanym już i wszechobecnie występującym w organizmie przeciwutleniaczem, który chroni płyny ustrojowe (a więc krew i inne płyny znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz komórek) przed wolnymi rodnikami tlenu mogącymi spowodować uszkodzenia m.in. wyściółki naczyń krwionośnych; obniża też ciśnienie krwi, a więc jest stosowana podczas leczenia nadciśnienia; reguluje produkcję cholesterolu w wątrobie i przetwarzanie go w kwasy żółciowe, które organizm wydala z organizmu. Obniża ogólny poziom cholesterolu we krwi i "złego" cholesterolu LDL, podnosząc przy tym ilość "dobrego" cholesterolu HDL; zapobiega to odkładaniu się nadmiaru cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych, chroniąc przed miażdżycą i chorobą wieńcową, która objawia się zwężeniem tętnic; uczestniczy w procesach metabolicznych jako substancja przenosząca elektrony;
bierze udział w biosyntezie hormonów kory nadnerczy; uczestniczy w regeneracji witaminy E; ułatwia przyswajanie niehemowego żelaza i uczestniczy w wytwarzaniu krwinek czerwonych; jako silny reduktor przeciwdziała procesowi utleniania wywołanemu przez wolne rodniki; podnosi odporność organizmu;
ma właściwości bakteriostatyczne, a nawet bakteriobójcze w stosunku do niektórych drobnoustrojów chorobotwórczych.


PREPARATY TE NIE MOGĄ ZASTĄPIĆ KONWENCJONALNEGO LECZENIA NOWOTWORÓW  ZA POMOCĄ ZABIEGU OPERACYJNEGO, CYTOSTATYKAMI, RADIOTERAPIĄ ,HIPERTERMIĄ.
MOGĄ JE JEDYNIE WSPOMAGAĆ  ZNACZNIE POPRAWIAJĄC SIŁY WŁASNE ORGANIZMU  CZY TEŻ ZMNIEJSZAJĄC DZIAŁANIE UBOCZNE  PROWADZONEJ TERAPII


Powrót
Drukuj